Przepuklina kresy białej

przepuklina linii białejKresa biała jest miejscem w organizmie ludzkim w którym łączą się mięśnie obu stron brzucha. Przepuklina jest zaś patologicznym uwypukleniem jamy brzusznej i powstaje z różnych powodów. Przepuklina kresy białej najczęściej powstaje na skutek ubytku włókien ścięgien mięśni skośnych i poprzecznych brzucha, urazu, zaburzeń ciśnienia śródbrzusznego, ewentualnie znaczące osłabienie wyżej wymienionych włókien a także na wskutek powikłań pooperacyjnych, a w skutek powstają wypuklenia tkanki podskórnej diagnozowanej jako przepuklina.

Jak wygląda przepuklina kresy białej u dzieci?

Przepuklina kresy białej u dzieci najczesciej występuje w okolicach pomiędzy pępkiem a mostkiem i przyjmuje postać grochu.  Ze względu na fakt, iż zdiagnozowanie przepukliny linii białej w noworodka jest niezwykle trudne, a lekarze nie są w stanie zdiagnozować występowanie tego rodzaju przepukliny. Przepuklina kresy białej najczęściej ujawnia się w okresie przedszkolnym, czyli w takim okresie, w jakim nasze dziecko znacznie bardziej obciąża mięśnie brzucha. Warto dodać, że przepuklina kresy białej częściej występuje u chłopców niż u dziewczynek. Ten rodzaj przepukliny jest niemniej jednak rzadziej spotykany niżeli przepuklina pachwiny. Przepuklina kresy białej powoduje również przemieszczenie narządów lub ich fragmentów w inne miejsce niż jej naturalne położenie.

Objawy przepukliny kresy białej u dzieci?

Pierwszymi objawami przepukliny kresy białej są delikatne bóle w okolicach pępka, a ból jest silniejszy w czasie kaszlu, bezpośrednio po wysiłku fizycznym czy w czasie oddawania stolca. Bezpośrednio w tym samym czasie pojawiają się również malutki guziki w okolicach odczuwalnego bólu. Przepuklina kresy białej najczesciej występuje bezpośrednio po osłabieniu włókien brzusznych, zwiększeniu naporu na powietrze, zaburzeniach metabolizmu kolagenu czy wzrostem ciśnienia w jamie brzusznej spowodowanego przerostem gruczołu krokowego lub zaparć. Diagnoza przepukliny kresy białej głownie opiera się na rozmowie z osobą podejrzaną o przepuklinę oraz wykonując badania fizykalne. Po takiej diagnostyce wyniki powinny być już jednoznaczne.

Leczenie przepukliny kresy białej u dzieci?

Zdiagnozowanie przepukliny kresy białej jest równoznaczne z wykonaniem operacji w celu jej usunięcia. Jest to jedyny skuteczny sposób na pozbycie się przepukliny kresy białej. Celem operacji jest naprawa uszkodzonej lub osłabionej tkanki mięśni. Leczenie operacyjne może być realizowane w dowolnym wieku dziecka. Operacja przepukliny kresy białej nie należy do skomplikowanych oraz niebezpiecznych dla zdrowia i życia dziecka. Przystępując do operacji najczęściej podaje się ogólne znieczulenie. Warto dodać, że w przypadku przepukliny kresy białej praktycznie nie istnieje ryzyko uwięźnięcia jelita cienkiego co często zdarza się przy przepuklinie pachwiny. Pacjent po wykonaniu operacji opuszcza szpital w przeciągu 24 godzin.

Teaty które warto przeczytać:

Zobacz czego szukali internauci:

przepuklina kresy białej, przepuklina kresy, przepuklina kresy bialej u dzieci, przepukina kreski białej, porod naturalny przy przepuklinie kresy bialej, przepuklina kresy białej u dziecka, w ktorym miejscu jest wszyta siatka przepukliny kresy bialej, jak wygląda przepuklina kreski białej, przepuklina kresy białej a poród, przepuklina brzuszna kresy bialej

comment closed


Przeczytaj inne:
odchudzanie a karmienie piersią
Czy odchudzanie koliduje z karmieniem piersią?

Nareszcie po długich dziewięciu miesiącach wyczekiwania stałaś się mamą i witasz swoją największą radość na ziemi. Po kilku dniach, może...

Zamknij