Czy warto stosować leki homeopatyczne u dzieci?

leki homeopatycznePolska to kraj który znajduje się w czołówce krajów które zażywa największą ilość leków. Niepokojący jest fakt iż problem ten nie dotyczy wyłącznie dorosłych ale także dzieci. Czy w związku z tym leki homeopatyczne są bezpieczne? Czy warto je stosować u małych dzieci? Słowo homeopatia staje się coraz bardziej popularne i modne.

Homeopatia często określana jest jako niekonwencjonalna metoda leczenia. Zastępuje ona leczenie antybiotykowe u dzieci stosowaniem naturalnych metod leczenia. Czy takie zachowanie jest odpowiedzialne i bezpieczne dla naszej pociech, czy nie wyrządzimy mu krzywdy zamiast pomóc? Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Każdy przypadek jest bardzo indywidualny ale tak jak w każdej metodzie leczenia najważniejsze jest zachowanie zdrowego rozsądku.

Podstawy leczenia homeopatycznego u dzieci

Specjaliści zgodnie stwierdzają iżby skutecznie pomóc choremu nie wystarczy jedynie pozbyć się choroby. Niezbędne jest wykrycie przyczyny jej powstania, zbadać powód pojawienia się choroby w organizmie, uleczyć nie tylko ciało ale także psychikę pajeta gdyż w większości przypadków to mózg jest inicjatorem powstania choroby.

Leczenie homeopatyczne u dzieci powinno polegać na wzmocnieniu naturalnej odporności organizmu tak aby był on w stanie się samo uleczyć. Niestety proces ten  nie jest krótkotrwały  i może trwać nawet kilka miesięcy. Każdy organizm dziecka czy dorosłego jest inny i inaczej reaguje na leki i metody homeopatyczne.

Ważną role w leczeniu homeopatycznym u dzieci odgrywa duża wiedza lekarza który dobiera odpowiednie leki. W stosowaniu leków homeopatycznych u dzieci bardzo ważna jest systematyczność.

Stosowanie tej metody leczenia umożliwia dostarczenie organizmowi niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania substancji pochodzenia roślinnego. Substancje te stanowią 90% składu leków homeopatycznych. Dlatego stosowanie leków homeopatycznych u dzieci a nawet niemowląt jest całkowicie nieinwazyjne.

Warto jednak pamiętać ze leki bez względu na to czy homeopatyczne u dzieci czy też inne to nie wszystko co jest niezbędne w diecie młodego człowieka. Konieczne jest odpowiednie odżywianie aby móc w pełni wzmocnić osłabiony organizm i pomóc mu w walce z nawracającymi chorobami. Oprócz leków homeopatycznych u dzieci ich dieta powinna być bogata przede wszystkim w warzywa, owoce oraz mięso. Odpowiednio zbilansowany i ułożony jadłospis pozwoli się cieszyć zdrowiem każdemu maluchowi. W dziennym menu powinny znajdować miejsce produkty nisko przetworzone takie jak; kasze jęczmienne, gryczane, jaglane.

Produkty sztucznie barwione, słodycze, fast foody powinny zniknąć całkowicie z powierzchni ziemi tak abyśmy mogli zdrowo się odżywiać.

Dbając o stan zdrowia maluchów ważne jest przestrzeganie odpowiedniej temperatury pomieszczeń, około 20 stopni oraz zapewnienie dopływu świeżego powietrza.

Rodzaje i podział leków homeopatycznych

W aptekach dostępne są leki homeopatyczne zarówno jedno  jak i wieloskładnikowe. W skład tych pierwszych jak sama nazwa na to wskazuje wchodzi tylko jedna substancja. Jej poziom stężenia jest różny i uzależnia się go do konieczności stosowania następnych leków homeopatycznych. Stąd też ich przeznaczenie dość szerokie w zastosowaniu. Takie rozwiązanie umożliwia lekarzowi podawanie dziecku jednego leku homeopatycznego w przypadku wystąpienia radykalnie odmiennych chorób np. przy anginie lub wysypce skórnej.

Leki homeopatycznie wieloskładnikowe zwane potocznie kompleksowymi stanowią mieszankę kilku składników o niskim stężeniu każdego z nich. Dlatego są dostępne w rożnych postaciach ale dedykowane do konkretnej choroby.

Pamiętaj!

Każdy przypadek jest indywidualny i wymaga odpowiedniej wiedzy i doświadczenia w szczególności jeśli chodzi o dzieci. Leki homeopatyczne nie są szkodliwe dla dzieci ale niepokojące obawy choroby u dziecka najlepiej jest skonsultować z lekarzem specjalistom.

Teaty które warto przeczytać:

Zobacz czego szukali internauci:

zapalenie jelita grubego leczenie homeopatyczne, leki homeopatyczne stosowac czy nie, leki homeopatyczne na wysypkę, leki homeopatyczne dla niowląt, leki homeopatyczne, jak stosowac leki homeopatyczne, homeopatia czy jest szkodliwa, leki homeopatyczne dla niemowląt, homeopatia czy warto, czy warto stosowac homeopatie

comment closed


Przeczytaj inne:
grypa u dzieci
Jak sobie radzić z grypą u dzieci?

Najważniejsze jest, aby nie lekceważyć objawów, które towarzyszą grypie u dzieci. Jak je skutecznie rozpoznać? Nie pomylić z innymi chorobami?...

Zamknij