26 tydzień ciąży, 26 TC

26 tydzień ciążyDotarliście do dwudziestego szóstego tygodnia ciąży. Świetnie. Dziecko mierzy średnio około 23 centymetrów i waży średnio 1000 g.

Jest to czas na czwartą wizytę kontrolną w tej ciąży. Lekarz w jej trakcie przeprowadzi dokładną oceną anatomii płodu. Pamiętaj, że lekarz powinien zalecić ci wykonanie testu obciążeniowego glukozą, należy go wykonać do 28 tygodnia ciąży. Nie będzie to z pewnością jedyne badanie, jakie zleci ci lekarz w trakcie wizyty. W ciąży u wielu kobiet dość często występują infekcje dróg moczowych w tym celu zaleca się wykonanie badania moczu.

Dziecko

W tym czasie dziecko nadal się rozwija, a jego przemiany psychoruchowe nadal postępują. Nasz ukochany maluszek właśnie teraz zaczyna otwierać oczka. Dlaczego dopiero teraz? Powieki pozostawały przymknięte, aby siatkówka znajdująca się w oku mogła się spokojnie rozwijać. Jest to jeden z najważniejszych organów człowieka, który odpowiada za ostrość widzenia. Twoja pociecha nie ma jeszcze określonego koloru oczu, ale tęczówka zawiera niewielkie ilości określonego pigmentu. Widoczność dziecka jest bardzo ograniczona i koncentruje się ona głownie na postrzeganiu wiązki światła i reagowaniu na nie.

Dwudziesty szósty tydzień ciąży to czas największej aktywności płodu. Zgodnie z przeprowadzonymi badaniami to właśnie na przełomie 24 i 28 tygodnia dziecko wykazuje największą aktywność ruchową. Co potrafi mały człowiek? Obraca się już bez problemu wokół własnej osi, oraz potrafi zmienić własne położenie. Kiedy tylko chcesz chwile odpocząć i spokojnie się położyć natychmiast maluch da o sobie znać, ciesz się z każdej takiej chwili?

Silniejsze ruchy dziecka można także wyczuć w stresogennych sytuacjach oraz w momentach podniecenia. Czasem taka aktywność może wywoływać ból u jego mamy. Dzieje się tak w przypadku, kiedy dziecko np. chce rozprostować nóżki i uciska mocno okolicę pęcherza moczowego oraz szyjki macicy. W zależności, w jakiej dziecko jest ułożone mogą występować charakterystyczne bóle w okolicach żeber oraz przepony.

Mamo nie objadaj się..

Na zdrowie dla dwojga je się tylko małe ilości a często. Pamiętaj o tym, gdyż dzięki tej metodzie uda ci się uniknąć niestrawności oraz zgagi. Ważne by w twojej diecie codziennej wyeliminować całkowicie napoje gazowane oraz pikantne przyprawy. Na termin późniejszy zostaw także fasolę oraz kapustę, umożliwi, co to pozbycie się nieprzyjemnych wzdęć.

Staraj się przyjmować odpowiednią dawkę wapnia, ponieważ twoje dziecko bardzo go potrzebuje do wykształcenia się mocnego układu kostnego. Badania naukowe dowodzą, iż zapotrzebowanie na ten pierwiastek w II i III trymestrze ciąży wzrasta średnio o około 35%. Dziecko to wspaniała istota, jeśli nie otrzyma odpowiedniej dawki wapnia – skorzysta z twoich zapasów. Ale! Odbije się to na stanie twoich zębów i kości.

Twoje ciało także się zmienia. Przybywa ci ciała w okolicach lędźwiowych. Po co? Ma ono za zadanie wzmocnić twój kręgosłup, który jest obciążany przez powiększający się brzuszek.

Zobacz czego szukali internauci:

26tc, 26 tydzień ciąży, 26 tydzień ciąży e bobas, 26tc for, 26 tc, 26 tydzien ciazy upaly, 26 tydzień ciąży zdjęcia, dzidzius 26tydz ciazy

comment closed


Przeczytaj inne:
ból brzucha w ciąży
Budowanie więzi między dzieckiem a rodzicami – kapitał na całe życie

Budowanie i wzmacnianie więzi między rodzicem a dzieckiem to kapitał , który będzie procentował przez całe życie naszej pociechy. Prawda...

Zamknij