Zwalczyć obwisły brzuch po ciąży

obwisły brzuch po ciążyCiąża to najszczęśliwszy okres w życiu każdej kobiety. Zmiany, jakie w jej trakcie zachodzą w organizmie są bardzo widoczne. Rosnący brzuszek cieszy oko nie tylko przyszłej mamy. Co się dzieje z nadmiarem skory po urodzeniu dziecka? Czy czeka się obwisły brzuszek? Skuteczne i sprawdzone sposoby na walkę z obwisłym brzuchem po ciąży.

Obwisły brzuszek to zmora większości mam, które wydały na świat swoje powietrze. Jest to naturalna reakcja skórna niemniej jednak nie należy ona do przyjemnych i nie wygląda zbyt estetyczne. Dlatego obwisły brzuszek po ciąży powoduje wiele frustracji i zmartwień kobiecie.

Skóra po ciąży wyraźnie traci na jędrności, nie jest już taka gładka i piękna, często pojawiają się na niej widoczne rozstępy i przebarwienia. Zima problem obwisłego brzuszka po ciąży nie jest aż tak widoczny gdyż grupę swetry, czy szersze spodnie w pasie umożliwiają nam zamaskowanie pewnych niedoskonałości naszego organizmu. Najgorzej sytuacja wygląda w tedy, kiedy trzeba się rozebrać, na basenie, plaży czy w sypialni.

Co ciekawe zazwyczaj nasza pozostała cześć ciała nie ulega radykalnym zmianom, uda, łydki czy ramiona wracają natychmiast do swojego wcześniejszego rozmiaru? Tylko ten brzuch jest jakiś oporny.

Diagnoza – obwisły brzuszek

Brzuszek w ciąży przypomina nadmuchany balonik, śliczny okrąglutki. Jego obraz zmienia się radykalnie po urodzeniu dziecka. Wówczas przypomina on balonik, z którego raptownie spuściliśmy powietrze, nie wraca już do poprzedniego stanu a jego powierzchnia jest nieco zdeformowana. Podobnie sprawa wygląda z brzuszkiem mamy. Obwisły brzuszek po ciąży to wiotka, luźna i rozciągnięta skora.

Można wyróżnić dwa rodzaje obwisłego brzuszka po ciąży. Pierwszy to taki, kiedy po porodzie tłuszcz w tej okolicy zniknął, waga oraz centymetry w talii wróciły już do normy, pozostał jedynie nadmiar skóry. Drugi natomiast to nie tylko nadmiar skóry, ale i tkanki tłuszczowej, co przekłada się na charakterystyczna oponkę opasająca nas na wysokości brzuszka.

Zwalczanie obwisłego brzuszka po ciąży

Najważniejsze w podjęciu wyzwania z obwisłym brzuszkiem po ciąży jest systematyczne i prawidłowo wykonywane ćwiczenia. Nie każda kobieta po porodzie, a w szczególności ta po cesarskim cieciu nie może natychmiast zabrać się za ćwiczenia wysiłkowe. Warto jednak pamiętać ze bez odpowiedniego wzmocnienia mięśni brzucha nasz wygląd nie ulegnie zmianie.

Najskuteczniejsze są prawidłowo wykonywane tzw. brzuszki. Ich poprawność gwarantuje utrzymanie na jednakowej wysokość głowy i pleców oraz utrzymanie napięcia mięśni. Aby skutecznie zwalczyć obwisły brzuszek po ciąży można także wrócić do zabawy hula-hop, który wzmocni i ukształtuje mięsnie tali i brzucha.

Zaraz po ciąży niewskazane są bardzo intensywne ćwiczenia. Zalecane są spokojne ćwiczenia izotermiczne, polegające na statecznym treningu siłowym i napięciu mięśni brzucha nie dłużej niż przez 5 sekund. Niewątpliwa ich zaleta jest możliwość ich wykonywania w każdej chwili.

Cud kosmetyki

Żadne nawet najlepsze kosmetyki niestety samodzielnie nie poradzą sobie z obwisłym brzuszkiem po ciąży. Mogą one stanowić doskonałe uzupełnienie diety oraz ćwiczeń, ale w żaden sposób nie mogą ich zastąpić.

Rynek farmaceutyczny oferuje bardzo szeroka gamę produktów dla mam, które maja problem z obwisłym brzuszkiem po ciąży. Kremy, żele, na pewno ujędrnia skore, uelastycznia oraz napną, ale nie poradzą sobie z nadmiarem tkanki tłuszczowej.

Najbardziej skuteczne i efektywne produkty które należy stosować po ciąży to te, które w swoim składzie zawierają guaranę, kofeinę, algi oraz wyciągi z zielonej herbaty. Niestety by zobaczyć efekt stosowania powyższych preparatów konieczne jest uzbrojenie się w cierpliwości, iż jest to proces dość długotrwały.

Dlatego aby najszybciej i najskuteczniej pozbyć się obwisłego brzuszka po ciąży warto być aktywnym fizycznie a ćwiczenia dodatkowo wspierać preparatami kosmetycznymi.

Masaż czy zabieg?

Kiedy wszystkie powyższe sposoby zawodzą warto udać się na masaż? Poprawi i pobudzi on perystaltykę jelit oraz pozwoli uelastycznić skore.

Ostatecznie można skorzystać z zabiegów liposukcji lub abdominoplastyce, które to w sposób operacyjny poprawia plastyczność powłoki brzusznej.

Zobacz czego szukali internauci:

ćwiczenia na obwisły brzuch po ciąży, obwisły brzuch po porodzie, wiotki brzuch po ciąży, cwiczenia na obwisly brzuch, cwiczenia na obwisły brzuch po porodzie, sposoby na obwisły brzuch po ciąży, obwisla skora brzucha po porodzie, Ćwiczenia Na Obwisły Brzuch, jak pozbyć się obwisłego brzucha po ciąży, brzuch cia

comment closed


Przeczytaj inne:
separacja
Samowolne rozdzielenie małżonków, czyli SEPARACJA

Separacja znacznie różni się od rozwodu, choć z pewnością jest to sposób rozwiązania wspólnoty małżeńskiej, to w separacji małżonkowie nie...

Zamknij