Mdłości w ciąży wcale nie muszą być straszne

mdłości w ciążyMdłości w ciąży zazwyczaj występują u kobiet rano, nie wyklucza to jednak ich występowania w późniejszych godzinach. Zjawisko to nie należy do najprzyjemniejszych a jego intensywność u każdej z kobiet jest raczej indywidualne. Mdłości w ciąży mogą być naprawdę uciążliwe, co przygasi radość z pierwszych tygodni ciąży.

Jedną z najwcześniejszych oznak ciąży jest pojawienie się około 4 tygodnia mdłości. W ten właśnie sposób organizm przyszłej mamy przygotowuje się zmian, jakie w nim nastąpią. Hormonalne przestrojenie organizmu jest spowodowana wzrostem miedzy innymi poziomu gonadotropiny kosmówkowej tzw. HCG. Mdłościom w ciąży mogą także towarzyszyć wymioty. Najczęściej występują one rano, ale zdarza się ze i w późniejszych porach, pod wpływem sytuacji stresujących lub drażniących zapachów. W większości przypadków kobiet znikają one po trzecim miesiącu. Bardzo istotne jest to, że wymioty i mdłości w ciąży nie odbijają się negatywnie na dziecku i nie są dla niego groźne. Niestety nie wymyślono i nie opracowano jeszcze metody na to by pozbyć się tej mało przyjemnej dolegliwości.

Istnieje natomiast wiele sposobów na to by złagodzić występowanie mdłości w ciąży.

Jednym z nich jest spożycie poranne w łóżku przekąski. Aby nie wstawać i nie pionować organizmu warto przygotować sobie wieczorem dwie kanapki oraz ciepłą herbatę w termosie. Po zjedzeniu dobrze, jeśli zostaniemy w łóżku jeszcze około 15 min i po mało wstaniemy.

Należy pamiętać, że przyszła mama nie powinna się przejadać, ale także nie może doprowadzać do tego by głodować. Dlatego optymalnie by ograniczyć mdłości w ciąży należy zjadać od 5 do 6 posiłków w ciągu całego dnia. Dobrze jest nosić ze sobą w torebce przekąskę. Podjadanie w ciąży jest wskazane, to rzadki wyjątek, z którego warto skorzystać oczywiście z umiarem. Batoniki, migdały, musli lub krakersy zapobiegają spadkowi cukru we krwi a jego niedobór może powodować mdłości w ciąży.

Mdłości w ciąży można złagodzić dostarczając do organizmu produktów bogatych w witaminę B6. Jej źródłem są; kapusta, ryby, chude mięso, kalafior, zielony groszek, szpinak, marchew oraz ziemniaki. Występuje także w orzeszkach ziemnych, ziarnach soi, fasoli oraz kiełkach pszenicy. Aby skutecznie ograniczyć intensywność występowań tej przykrej przypadłości warto całkowicie wyeliminować spożywanie tłustych oraz pikantnych potraw, które mogłyby w nadmiernym stopniu obciążyć żołądek.

Dobrze jest wyeliminować ze swojego otoczenia zapachy, które drażnią i powodują mdłości, pomimo że wcześniej były naszymi ulubionymi. Dotyczy to także pomieszczeń, w których przebywamy, ale także potraw, perfum. W ciąży nasz nos jest szczególnie wyczulony na wszelkie zapachy, dlatego warto zadbać o to, aby ten piękny dla każdej kobiety czas przetrwać jak najłagodniej i w zgodzie i harmonii ze swoim organizmem. Droga do osiągnięcia tego stanu nie jest wcale taka prosta i często wymusza na nas radykalne ruchy. Nie należy objadać się na noc i całkowicie wyeliminować potrawy, które silnie pachną. Warto też przed spaniem dokładnie wywietrzyć pomieszczenie, pozwoli to lepiej wypocząć całemu organizmowi.

Mdłości w cięży to koszmar wielu kobiet, dlatego każda z nas powinna wybrać metodę, która będzie dla niej najlepsza. Aby osłabić odruchy wymiotne ważne jest by pic duże ilości płynów w małych porcjach i małymi łykami. Torsje mogą powodować odwodnienie organizmy dzięki dużej ilości płynów możesz tego uniknąć. Na ograniczenie mdłości w ciąży bardzo dobrze wpływa picie herbat ziołowych z dodatkiem mięty, melisy czy rumianku. Wspomagają one trawienie a także działają uspokajająco, wyciszająco także na nasz żołądek. Picie herbatki imbirowej to znany od lat sposób na ograniczenie odruchy wymiotnego. Najważniejsze żeby napój przygotowany był ze świeżego imbiru wtedy możemy liczyć na jego gwarantowany efekt.

Warto w tym czasie być aktywną fizycznie to także skutecznie wpływa na ograniczenie mdłości w ciąży. Spacery, gimnastyka, jazda na rowerze, pływanie to wszystko wpływa zbawiennie na organizm kobiety. Bezczynność pogarsza trawienie i powoduje do nadmiernego wsłuchiwania się we własny organizm.

Zobacz czego szukali internauci:

mdłości w ciąży, ciaza straszne mdlosci, mdoci w ciy, strasze mdłości w ciąży, Mdlosci w ciazy czy to mozliwe, STRASZNE MDLOSCI POWOD

comment closed


Przeczytaj inne:
19 tydzień ciąży
19 tydzień ciąży, 19 TC

Każdy tydzień zbliża cię do półmetku, już, już po malunku możesz sobie gratulować wytrwałości. Twoja pociecha mierzy obecnie około 15...

Zamknij