Pierwsze objawy ciąży po zapłodnieniu

pierwsze objawy ciążyPierwsze objawy ciąży po zapłodnieniu – Organizm kobiety w pierwszych dniach w których zaszło do zapłodnienia może powodować różnego typu objawy, niczym w kalejdoskopie. W czasie w jakim kobieta została zapłodnione może odczuwać przeróżne objawy, począwszy od natrętnych myśli, różnorodnych uczuć a kończąc przykrych dolegliwościach. Jak zatem rozpoznać pierwsze objawy ciąży?

Miesiączka czy objawy ciąży?

Mimo, że w niedługim czasie będziesz już pewna, że za 9 miesięcy zostaniesz mamą, warto od samego początku zacząć obserwować swoje ciało, które może nam powiedzieć prawdę o tym, że rzeczywiście jesteś w ciąży. Po kilku dniach od zapłodnienia, twój organizm może pokazywać Tobie, że jesteś w ciąży. Od samego początku twoich podejrzeń o tym, że mogłaś zajść w ciążę, zacznij zażywać kwas foliowy, gdyż jest to bardzo ważny element wpływający na układ nerwowy płodu.

Sygnały jakie otrzymujesz w czasie zbliżającej się miesiączki mogą tak samo pokazywać tobie, że jesteś w ciąży. Na samym początku Twoje piersi staną się nieco większe, twardsze oraz wrażliwe nawet na najmniejszy dotyk. Ze względu na fakt, iż piersi w tym czasie ulegają powiększeniu, możesz w tym czasie odczuwać mrowienie, które wpływa na powiększanie się piersi. Tak samo badania ginekologiczne, których wynikiem badań może być rozpulchnienie szyjki macicy, ten element również jest objawem miesiączki.

Jednym z podstawowych symptomów zapłodnienia jest brak miesiączki. Nie można również zapomnieć, że data miesiączkowania może się przesunąć lub zatrzymać z powodu np. stresu czy niewłaściwej diety. Dodatkowo można również stwierdzić zupełnie odwroty symptom jakim jest miesiączkowanie przez pierwsze miesiące ciąże. Jeden jak i drugi objaw jest objawem naturalnym.

Pierwsze objawy ciąży

Wyostrzony węch

W pierwszych dniach po teoretycznym zapłodnieniu możesz odczuwać zapachy, których nigdy wcześniej nie odczuwałaś. Zapach mężczyzny staje się mniej pachnący, a wyrazisty zapach kawy staje się nie do wytrzymania. Zapach tytoniu może być tak okropnym zapachem, że możesz odczuwać mdłości lub wstręt. Te objawy jednak mogą być również objawem zatrucia pokarmowego lub zupełnie innej choroby.

Nadmierna senność oraz oddawanie moczu

Następnymi objawami ciąży jest nadmierne oddawanie moczu oraz wzmożona senność. W ciągu dnia bez problemów kobieta zasypia a w porze nocnej budzi się, aby iść do toalety oddać mocz. Takie objawy mogą obrazować cukrzycę lub zapalenie pęcherza i skuteczne ich wyeliminowanie daje nam pewność, że jesteśmy w ciąży. Jeżeli takie objawy u nas występują, warto kupić test ciążowy i niezwłocznie umówić się na wizytę u ginekologa.

Apetyt lub jego brak

Zmiany hormonalne w organizmie kobiety mogą spowodować powyższe elementy jaki jest nadmierny apetyt lub całkowity brak apetytu. Mimo, że dziecko jeszcze nie potrzebuje dużej ilości węglowodanów lub białka to jednak ten objaw również może sprawiać, że możesz myśleć o tym, że już za niedługo zostaniesz mamą.

Infekcja pochwy

W czasie zapłodnienia może dojść do jednego z najwrażliwszych i jednocześnie najwstydliwszych objawów ciąży jest infekcja pochwy. W takiej sytuacji niezwłocznie musisz udać się do lekarza, który może od razu wyleczyć Twój problem. Infekcja pochwy objawia się najczesciej białym nalotem, swędzeniem w okolicach intymnych a nawet grudkowatym nalotem, przypominających twaróg. Nie można lekceważyć nawet najmniejsze objawy grzybicy, gdyż jest ona bardzo niebezpieczna dla płodu i zdrowia kobiety.

Stuprocentowe objawy ciąży

Wykonanie testu zakupionego w aptece może pokazać nam dwie kreseczki, które dają nam prawie stuprocentową gwarancję zajścia w ciąży. W niektórych przypadkach mimo, że test pokaże jedną kreseczkę, to nie daje nam to gwarancji, że nie jesteśmy w ciąży, gdyż powodów może być kilka negatywnego wyniku testu. Pierwszym powodem może być niska wrażliwość odczynników testu lub zdecydowanie za mała ilość gonadotropiny w moczu. Hormon ten wytwarza się od razu gdy zajdziemy w ciążę. Niestety ale większość testów wykrywa go dopiero w czasie planowanej miesiączki.

Stuprocentową pewność zajścia w ciąży jest badanie USG. W bardzo krótkim okresie od zapłodnienia jesteśmy w stanie zauważyć pęcherzyk ciążowy ewentualnie embrion. Po około 21 dniach po zapłodnieniu będziemy mogli zauważyć bicie miniaturowego serduszka naszego dziecka. Jeżeli badanie USG pokaże powyższe elementy koniecznie zarezerwuj wizytę u lekarza, który będzie mógł przeprowadzić Cię przez ciąże.

Ważnym elementem ciąży jest kwas foliowy, który powinien być zażywany już 3 miesiące przed planowaną ciążą aż do końca pierwszego trymestru ciąży. Wnioskując, nie możesz odłożyć zażywanie kwasu foliowego mimo, że nie zaszłaś jeszcze w ciążę.

Zobacz czego szukali internauci:

pierwsze objawy ciąży, objawy ciazy, wczesne objawy ciąży, pierwsze oznaki ciąży, ciaza objawy, najwcześniejsze objawy ciąży, pierwsze objawy ciąży po zapłodnieniu, ciąża pierwsze objawy, PIERWSZE OBIAWY CIĄŻY, Objawy zapłodnienia

comment closed


Przeczytaj inne:
wyniki badania krwi
Wyniki badania krwi

Jeszcze do niedawna wyniki badań krwi były dla przeciętnego pacjenta jak szyfr nie do rozwikłania. Dziś w dobie wzrostu wiedzy...

Zamknij