Homeopatia

homeopatiaTermin homeopatia pochodzi od dwóch greckich słów. „Homois, „– co oznacza podobny oraz „pathos”, czyli cierpienie. Leczenie homeopatia uznane jest przez Światową Organizację Zdrowia a także przez wszystkie kraje Unii Europejskiej. Homeopatia stanowi integralną część medycyny i stosuję ją w swojej pracy około 200 tysięcy specjalistów na całym świecie. Szacowana liczba pacjentów poddających się homeopatii to około 400milionów.

Jaki jest cel stosowania homeopatii u ludzi? Na czym ona dokładnie polega? Jak się ją stosuje i w jakiej formie?

Niewątpliwie największą zaletą leków homeopatycznych jest ich skuteczność i bezinwazyjność dla organizmu człowieka. Ważne jest to ze względów bezpieczeństwa ich stosowania. Leki te są całkowicie bezpieczne i nie wywołują skutków niepożądanych, dlatego z powodzeniem mogą być stosowane zarówno u dorosłych jak i dzieci.

Podstawę leczenia stanowi zmotywowanie, pobudzenie organizmu do osiągnięcia naturalnej, wewnętrznej równowagi. W praktyce stosowana jest, jako jedyna metoda leczenia, ale także, jako uzupełnienie leczenia konwencjonalnego.

Leki

Bardzo ważne jest, że leki homeopatyczne wytwarzane są z surowców pochodzenia naturalnego. Produkowane są one wedle ściśle określonych reguł i wytwarzane na bazie surowców roślinnych, zwierzęcych lub pochodzenia mineralnego. Ich produkcja poddawana jest ścisłej kontroli na każdym etapie procesu ich wytwarzania.

Leki homeopatyczne możemy podzielić na dwie grupy. Do pierwszej z nich możemy zaliczyć leki pojedyncze, czyli te, które zawierają tylko jeden składnik. Są one produkowane na bazie tylko jednego surowca, co powoduje ze danych składnik występuje w większej dawce i jest bardziej aktywny. Wysokość tej dawki decyduje o właściwościach leczenia.

Drugą grupę homeopatów stanowią leki złożone. W odróżnieniu od tych wcześniejszych produkowane są one z wielu odpowiednio dobranych substancji aktywnych.

Leki homeopatyczne dostępne są w aptekach w postaci granulek, malutkich kuleczek. Jest to mieszanka sacharozy i laktozy nasączona substancją lecznicza. Całość zamknięta jest w niewielkiej wielkości tubkach. Oczywiście nie jest to jedyna forma i postać, pod jaka możemy znaleźć homeopaty.

Istnieje grupa typowych postaci tych leków takich jak; tabletki, krople, maści, czopki itp.

Jak więc stosować dwie odmienne grup leków homeopatycznych?

Istotne jest, że oba rodzaje homeopatów można stosować naprzemiennie, a nawet łącznie.  Zawsze o takiej metodzie decyduje oczywiście lekarz, który ustala sposób dawkowania dedykowanego preparatu homeopatycznego.

Odmiennie sprawa prezentuje się z lekami złożonymi. Te można przyjmować bez konsultacji z lekarzem, należy jednak wcześniej dokładnie zapoznać się z informacjami zamieszczonymi na ulotce dołączonej do leku.

Homeopatia XXI wieku

Homeopatia to dziedzina nauki medycyna, która rozkwita w obecnych czasach. Jej dynamiczny rozwój sprzyja zdobywaniu coraz większej liczby zwolenników na całym świecie. Doceniają i zgłębiają tę metodę nie tylko sami lekarze, ale i pacjenci, którzy mają już dość leków, których składników nie są w stanie rozszyfrować.

Homeopatia zdobywa coraz większe grono osób popierających tę formę leczenia i zapobiegania rozwojowi groźnych chorób.

Przodownikami w popieraniu medycyny homeopatycznej są kraje Unii Europejskiej. To właśnie tu od 30 do 40 procent lekarzy zaleca regularnie swoim pacjentom leki homeopatyczne. Statystyki pokazują, że inne kraje również nie są o wiele gorsze i wprowadzają w życie stosowanie homeopatii. W niektórych państwach np. takich jak Francja leki homeopatyczne są refundowane w 35 procentach przez kasy publicznego ubezpieczenia zdrowotnego. Ta metoda została także wprowadzona w Niemczech i doskonale się tam sprawdza ze względu na coraz częstsze jej wykorzystywanie w leczeniu.

Leki homeopatyczne stają się także coraz bardziej popularne także w Polsce, do ich zażywania przyznaje się około 30 procent Polaków.

Homeopatia od początku rozwijała się w oparciu o doświadczenie kliniczne, a wskazania lecznicze leków homeopatycznych zostały ustalone na podstawie kryteriów przyjętych w farmakologii.

Teaty które warto przeczytać:

Zobacz czego szukali internauci:

leki homeopatyczne które zotały uznane przez naukę

comment closed


Przeczytaj inne:
przepuklina w ciąży
Przepuklina w ciąży

Przepuklina nie należy do najczęstszych schorzeń w ciąży, nie mniej jednak stanowić duże zagrożenie zarówno dla dziecka jak i matki....

Zamknij