Jak powiedzieć rodzicom, że jestem w ciąży?

Jak powiedzieć rodzicom, że jestem w ciąży?Jak powiedzieć rodzicom, że jesteś w ciąży? Czego można spodziewać się po rodzicach, gdy dowiedzą się o Twojej ciąży? Czy ojciec dziecka powinien być przy rozmowie z rodzicami? Tego rodzaju pytania zadaje sobie każda przyszła mama i nie ważne czy jest to nastoletnia mam czy kobieta starająca się o dziecko już od jakiegoś czasu. W zdecydowanie trudnej sytuacji stają kobiety, które miły tzw. wpadkę, czyli nieplanowana ciążę. Te ostatnie kobiety są tak przestraszone jak zobaczyły dwie kreski na teście ciążowym.

Jestem w ciąży – jak i kiedy powiedzieć rodzicom?

W wielu przypadkach poinformowanie rodziców o tym, że jest się w ciąży może wiązać za sobą awanturę w domu, ale nie możemy zwlekaj z poinformowaniem o tym fakcie rodziców. Nie możemy pozwolić aby rodzice sami domyślali się o tym, że jesteśmy w ciąży np. obserwując typowe objawy kobiety w ciąży lub będą obserwowali rosnący brzuch. Najlepszym czasem na poinformowanie rodziców o tym, że jesteśmy w ciąży jest spokojny czas, tak abyśmy mogli spokojnie usiąść i porozmawiać z rodzicami.

Najważniejsze w rozmowie z rodzicami jest opanowanie, spokój oraz cierpliwość. Najprawdopodobniej padnie wiele pytań w Twoim kierunku. Najczęściej mogą wypytywać się ciebie o kto jest ojcem dziecka, co teraz zrobicie w takiej sytuacji, dlaczego się nie stosowaliście antykoncepcji czy pytania dotyczące zakładania rodziny, ślubu itp. Warto więc przygotować się do rozmowy z rodzicami, aby jak najmniejsza ilość odpowiedzi była niewyjaśniona. Pamiętaj, że informując rodziców o ciąży musisz ich przekonać, że jesteś dorosłą kobietą, która wyciąga wnioski i konsekwencje swoich działań.

W przypadku kobiet, które żyją w ciągłym związku poinformowanie rodziców o tym fakcie jest zdecydowanie łatwiejsze, tym bardziej, że rodzice mogli oczekiwać już z niecierpliwością takiej informacji. W takiej sytuacji niezwykle ważne jest poinformowanie rodziców o tym czego oczekiwaliby od nich w czasie ciąży. Niezwykle ważne jest nie tylko wsparcie rodziców, ale również partnera życiowego.

Reakcje rodziców na informację, że jesteś w ciąży

Na reakcję rodziców o informacji, że jesteś w ciąży mogą wyglądać przeróżnie, a wszystko przez to, że głównym elementem odpowiadającym na ich reakcję jest ich gotowość na bycie dziadkami. W większości przypadków rodzice bardzo się cieszą z tego powodu i od samego początku pragną pomagać młodej mamie. Zupełnie inaczej wygląda sytuacja u kobiet z nieplanowaną ciążą, nieustabilizowaną sytuacją życiową taka jak np. brak stałej pracy, własnego mieszkania czy czynników pozwalających na samodzielne utrzymywanie się. W takiej sytuacji rodzice mogą być nieprzewidywalni. W każdym z powyższych przepadków bezapelacyjnie musimy przygotować się do rozmowy z rodzicami i być gotową na każdą ewentualność oraz zachowanie rodziców. Nie mniej jednak w większości przypadków młodzi dziadkowie akceptują stan rzeczy i z czasem coraz bardziej poczuwają się do niesienia pomocy młodej mamie.

Zobacz czego szukali internauci:

jak powiedziec rodzicom ze jestem w ciazy, jak powiedzieć rodzicom o ciąży, jak powiedzieć rodzicom że jest się w ciąży, w jaki sposob powiedziec rodzicom o ciazy, jak powiedziec przyjaciolce ze jestem w ciazy, w jaki sposob powiedziec o ciazy, jak powiedzieć o ciąży, jak powiedziec mu ze jestem w ciazy, jak powiedzieć mamie że jestem w ciąży, jak powiedziec rodzicom ze jwsyem w ciau

comment closed


Przeczytaj inne:
alergia
Tropem alergii

Już samo słowo alergia wywołuje nieprzyjemnie odczucia. Kojarzy się z dolegliwościami, które nie ułatwiają, lecz utrudniają życie. Alergie w obecnych...

Zamknij