Problem z zajściem w ciąże

Problem z zajściem w ciążeFrustracja, bezradność, nerwica i rezygnacja to najczęstsze odczucia, które towarzysza parom bezskutecznie starającym się o upragnione potomstwo. Problemy z zajściem w ciąże dotyczy coraz więcej kobiet, bez względu na to czy regularnie miesiączkują czy tez ich stan zdrowia nie budzi żadnych zastrzeżeń.

Staraniom o dziecko towarzyszy zawsze wiele radości. Już samo myślenie o upragnionym potomstwie wywołuje na twarzy radosny uśmiech. Dziecko to największy dar i szczęście dla rodziców. Niestety statystyki pokazują, że z roku na rok rośnie ilość kobiet, które mają problemy z zajściem w ciąże. Co robić? Gdzie się udać po pomoc? Pierwszym lekarzem, do którego się skierujemy jest ginekolog. Istotne jest by jeszcze przed wizytą odpowiednio się do niej przygotować. Zapisać na kartce okres czasu, jaki staracie się o dziecko, cykle miesięczne z przynajmniej trzech miesięcy wraz z podaniem ich dokładnych dat. Problem z zajściem w ciąże to coraz częstszy temat. Dlatego ważna jest świadomość postawy lekarza, którzy uważają problem zaczyna się dopiero w tedy, jeśli bezskutecznie staracie się o dziecko od około 1 roku.

Problem ten jest znany, u około 80% par do poczęcia dochodzi po około 6 miesiącach a u około 90% dopiero po 12 miesiącach. Dlatego pamiętajcie, że problem z zajściem w ciąże nie dotyka tylko pojedynczych kobiet, to masowa przypadłość, która jest spowodowana różnymi dolegliwościami. Czemu tak się dzieje?

Do najczęstszych przyczyn uniemożliwiających zajście w ciąże można zaliczyć między innymi; wady budowy macicy, endometrioza, zablokowane jajowody, cukrzyca, tarczyca, brak owulacji, wiek i wiele innych.

Wiek

Częstym powodem problemu zajścia w ciąże jest wiek partnerów. Jeśli miesiączkujesz regularnie, współżyjesz w trakcie owulacji a mimo to nadal nie zachodzisz w ciąże warto się nad tym zastanowić. Wiek ma ogromne znaczenie. Kobiety po 35 roku życia oraz mężczyźni po czterdziestce mogą napotkać większe trudności w poczęciu dziecka niż osoby młode. U kobiet jest to spowodowane tym, iż po osiągnięciu odpowiedniej dojrzałości wiekowej organizm zwalnia swoja prace. Owulacje występują rzadziej a i ich, jakość nie jest już najbardziej zadowalająca. Pomimo tego, że organizm funkcjonuje prawidłowo, występują zmiany hormonalne, które także mają wpływ na problemy zajścia w ciążę.

Problemy poczęcia najczęściej przypisywane są kobietom, ale bardzo niesłusznie, dlatego iż u około 30% par odpowiedzialność ponosi mężczyzna. U mężczyzn z wiekiem osłabia się ruchliwość oraz ilość plemników.

Zablokowane jajowody

Zablokowane jajowody to bardzo częsta przyczyna problemu zajścia w ciąże. Jajowody to kanaliki po dwóch stronach macicy, dzięki którym dojrzałe jajeczko przedostaje się z jajników do macicy. Zblokowane jajowody uniemożliwiają jego skuteczne przedostanie się do miejsca docelowego, czyli macicy. Problem jest tak powszechny, iż dotyka około 40% populacji kobiet mających problem z zajściem w ciążę. Problem jest możliwy do wyeliminowania, jeśli zablokowany jest tylko jeden z jajowodów wówczas może jednak dość do tzw. ciąży pozamacicznej. Specjaliści, jako powód tej dolegliwości podają zapalenie narządów miednicy mniejszej, choroby przenoszone drogą płciową, rzeżączka, infekcje macicy, chlamydia itp.

Ciąża a endometrioza

Endometrioza objawia się formowaniem i powiększaniem się tkanki wyściełającej macicę poza jej obszarem. Narośle te mogą powodować niepłodność oraz silne bóle. Co istotne to komórki endometrium znajdujące się poza macicą reagują na hormony w identyczny sposób jak w środku macicy? U kobiet chorych na endometrioze powstała tkanka endoemtrium poza macicą zwiększa się, kumuluje, krwawi, ale nie jest wydalana przez pochwę. Skutkuje to powstawaniem blizn, zrostów oraz cyst.

Kobiety, które chorują na endometriozę mają bardzo bolesne miesiączki oraz odczuwają ból w trakcie stosunku. Inne objawy nie występują, dlatego najczęściej kobiety dowiadują się o tej chorobie w chwili, kiedy otrzymują diagnozę lekarza.

W 30% przypadków stwierdzonej niepłodności odpowiedzialna jest endometrioza. Tkanka endometrium może także kształtować się w wewnątrz jajowodów i blokować połączenie jajeczka z nasieniem.

Zobacz czego szukali internauci:

problem z zajsciem w ciąże po dwuch porodach, lublin jajowody, frustracja problemy z zajsciem ciaza innym sie udaje, problemy z zajściem w ciąże lublin, nakczestsze problemy z zajsciem w ciaze, ciąża problemy z zajsciem, zablokowane jajowody leczenie, problemy z jajowodem, zatoki a problemy z zajściem w ciążę, testing3hSqcp2m\; waitfor delay \0:0:15\ --

comment closed


Przeczytaj inne:
dieta kobiety w ciaży
Dieta kobiety w ciąży oraz karmiącej piersią

Ciąża dla każdej kobiety jest szczególnym okresem w życiu. Czas oczekiwania na małego, żywego człowieka, który rośnie pod jej sercem...

Zamknij