Jak w ciąży radzić sobie w upalne dni?

Jak przetrwać upały w ciążyPrzyszła mama szczególnie, jeśli jest już w zaawansowanej ciąży wyjątkowo ciężko znosi wysokie temperatury. Zmianom zachodzącym w organizmie kobiety nie sprzyja nadmiar Celsjuszy. Jak przetrwać upał w ciąży? Co zrobić by poczuć się lepiej? Jak skutecznie uchronić się przed upałem?

Wszyscy zawsze z upragnieniem wyczekują letnich miesięcy. Marzymy by po długiej zimie nastało lato pełne słońca. Witamina D, która dociera do nas latem nastraja nas optymistycznie i wywołuje uśmiech na twarzy. Niestety nie dla każdego… Gorące, duszne, parne letnie miesiące to zmora przyszłych mam, które zazwyczaj w ciężki sposób znoszą te porę roku. Jak przetrwać upał w ciąży by nie obciążać jeszcze bardziej naszego i tak nadwyrężonego organizmu? U większości kobiet, które maja zostać mama w tym okresie właśnie w wyniku upałów puchną nogi, wzmaga się nadmierne pocenie oraz zadyszka.

Najlepiej lato będą znosiły kobiety w drugim trymestrze ciąży, – co nie zawsze da się oczywiście zaplanować. Najgorzej jednak, jeśli na ten okres przypada pierwszy i trzeci trymestr ciąży. Gdzie w tym pierwszym poranne wymioty dodatkowo osłabiają nasz organizm a w tym ostatnim organizm przyszłej mamy znacząco spowalnia swoja prace? Kobiety w tym czasie są bardziej ociężałe i mniej się poruszają, dlatego tym bardziej jest im ciężko przetrwać upał w ciąży.

Istnieje kilka sposobów na to by w skuteczny sposób umożliwić sobie przetrwanie upału będąc w ciąży.

Nadmierna potliwość

Kobiety w ciąży często odczuwają nadmiar ciepła, niekiedy jest to także związane z minimalnie podwyższoną temperatura ciała około 37 stopni. Dzieje się tak, dlatego iż właśnie teraz twój organizm pracuje na podwójnych obrotach. Nadmierna potliwość tym bardziej w gorących okresach letnich nie jest niczym niepokojącym, ważne jest, aby pamiętać o przestrzeganiu kilku zasad, aby nie doprowadzić do choroby. Dlatego należy pamiętać, aby unikać pomieszczeń mocno klimatyzowanych wtedy, kiedy nasz organizm jest silnie nagrzany.

Aby jak najlepiej przetrwać upały w ciąży noś bawełniana lekka bieliznę, która umożliwi przepływ powietrza także w intymnych miejscach. Zakładaj, na co dzień przewiewne ubrania oraz sukienki. Jeśli jest taka możliwość schłodź ciało lekko chłodna, ale nie zimną woda.

Jeśli nadmiernej potliwości towarzyszy dodatkowo nieprzyjemny zapach musisz częściej zadbać o higienę a dodatkowo można użyć antyperspirantów w sztyfcie lub kulce.

Jak radzić sobie z puchnącymi nogami i rękoma?

Puchnące nogi oraz ręce to niestety raczej nieunikniony skutek wysokiej temperatury. Ucisk macicy, która się powiększa na żyły jest tak znaczący, iż powoduje on znacznie utrudnienia w swobodnym przepływie krwi. Jak wiec radzić sobie w ciąży w upalne dni? Pomóc z pewnością może przygotowanie łagodnie chłodnych okładów a także kąpiel w letniej wodzie. Bardzo dobrym rozwiązaniem są także masaże tych części ciała, które najbardziej narażone są na puchniecie. Jak należy to prawidłowo robić? Otóż masujemy kończyny dolne i górne przy użyciu np. kremu chłodzącego w kierunku serca.

Innym sposobem, aby przetrwać upał w ciąży jest częste unoszenie nóg powyżej poziomu klatki piersiowej. Pamiętaj! Nie podkładaj poduszek tylko i wyłącznie pod stopy, lecz układaj je na długości za kolana, spowoduje to dodatkowe odciążenie stawów kolanowych. Pozycja ta poprawia także ukrwienie nóg.

Aby uniknąć zasłabnięcia

Utrata przytomności, omdlenia czy zasłabnięcia w okresie letnim to nie tylko przypadłość kobiet w ciąży. Ryzyko ich wystąpienie u przyszłych mam jest znacznie wyższe niż u przeciętnego człowieka. Przetrwać upał tak, aby minimalnie odczuć jego skutki uboczne, to marzenie każdej przyszłej mamy. Serce kobiety w czasie ciąży wykonuje podwójna prace. Musi przepompować większą ilość krwi, dlatego właśnie, jeśli zbyt długo zachowujemy pionowa pozycje krew odpływa z mózgu.

Jeśli tylko zauważysz, że kreci ci się w głowie, widzisz mroczki przed oczami i czujesz ze jest ci słabo natychmiast usiądź by uniknąć upadku. Należy obniżyć głowę tak by poprawiło się jej ukrwienie i wykonać głębokie wdechy i wydechy.

Bardzo ważne by każda kobieta w ciąży unikała bezpośredniego kontaktu ze słonce. Same promienie słoneczne bezpośrednio padające na ciało nie są zdrowe, dlatego zawsze szukaj cienia by móc dać odetchnąć sowie i dziecku.

Zobacz czego szukali internauci:

ciaza a upalne dni, zatoki w czasie ciazy jak sobie radzic z tym, jak ubierac sie ciazy w upalne dni, ciaza w upalne dni, ciezarna jak radzic sobie z upalen, jak sobie radzic z upalami w ciazy, jak radzic sobie w duzej ciazy w upaly, jak radzić sobie w upalne dni w ciąży, jak przetrwać upały w ciąży, ciaza w lato jak sobie pomoc z upalami

comment closed


Przeczytaj inne:
pieluszki wielorazowe
Pieluszki wielorazowe – powrót do natury czy kolejny eko – trend?

Moda na bycie ekologicznym trwa. W końcu segregujemy już śmieci, na zakupy chodzimy z ekotorbą, kupujemy warzywa z ekologicznych upraw,...

Zamknij