33 tydzień ciąży, 33 TC

33 tydzień ciążyCzas do końca ciąży oraz porodu nieuchronnie się zbliża. Jeśli uda ci się dotrwać w jednopaku do 40 tygodnia to bardzo dobrze, jeśli jednak twojej pociesze zachciałoby się oglądać świat ciut wcześniej to śmiało może się do nas wybierać. W 90% nic mu już nie zaraża.

Dziecko mierzy około 29-32 centymetrów, po wyprostowaniu nóżek może to być nawet 45 centymetrów. Jego waga oscyluje w granicach 2 kilogramów.

Dziecko

U przyszłego noworodka pojawia się odruch rozszerzania oraz zwężania źrenic. Oznacza to, iż pociecha zaczyna prawidłowo reagować na światło i potrafi rozróżnić jego intensywność czy nasilenie.

Przybywa mu także kochanego ciałka, tkanka tłuszczowa to już około 8 % całej wagi. Rozpoczyna się proces wykształcania systemu odpornościowego. Zastanawiasz się, co twój maluszek porabia całymi dniami. Technika pozwala minimalnie, chociaż podejrzeć te chwile, kiedy dziecko jest w brzuszku. Coraz nowsze USG 3D, 4D itp. stwarzają dla przyszłych rodziców bardzo duże możliwości obejrzenia ich przyszłego potomka.

Dziecko w tym czasie cały czas trenuje, robi wymachy nóżkami, rączkami, nabiera siły, potrafi chwytać pępowinę, ssie kciuk a także drapie się po głowie. To, w jaki sposób twoje dziecko zachowuje się w brzuszku będzie się przekładało na jego zachowanie się po urodzeniu. Dlatego jeśli jest temperamentny to raczej nie zaznasz spokoju, jeśli jednak łagodnie zachowuje się w brzuszku masz szanse na bezproblemowe wychowanie przynajmniej w pierwszych tygodniach.

Właśnie w tym tygodniu objętość płynu owodniowego osiągnęła maksymalną wartość. W obecnym czasie może ona wynosić nawet 1000ml.

Mama

Z każdym dniem jest cię coraz więcej, dlatego tez coraz ciężej ci się poruszać. Nie rezygnuje jednak z ruchu, ćwicz umiarkowanie, spaceruj. Zrezygnuj raczej z basenu by nie zwiększać ryzyka zakażenia się infekcją dróg rodnych, co jest bardzo prawdopodobne w twoim stanie.

Ruchy dziecka stają się coraz lepiej odczuwalne a niekiedy nawet bolesne. Dzieje się tak, dlatego po pierwsze, że pociecha staje się coraz silniejsza a po drugi ma coraz mniej miejsca na to żeby swobodnie się poruszać. Dlatego zapewne coraz częściej i bardziej precyzyjnie możesz obserwować różne części ciała, które próbują wbić się w brzuszek.

Bardzo prawdopodobne, iż doskwiera ci ból pleców. Nie ma, czemu się dziwić, kręgosłup musi dźwigać naprawdę ogromny ciężar. I choć wydawać by się mogło, że w nocy sobie odpoczniesz a także i twój kręgosłup nic bardziej mylnego. Właśnie wtedy bóle się nasilają gdyż dziecko uciska bezpośrednio całym ciężarem na tylną część. Warto tym czasie nauczyć się spać na lewym boku z poduszką podłożoną pod brzuch lub pomiędzy kolanami.

Z dolegliwości, które mogą ci doskwierać w tym czasie do najczęściej spotykanych zaliczyć można skurcze łydek. Czym to jest spowodowane? Otóż brakiem lub niedoborem magnezu w organizmie. Koniecznie fakt ten zgłoś lekarzowi, aby mógł skutecznie zareagować przepisując ci suplement w tabletce.

Zobacz czego szukali internauci:

33 tc, 33 tydzień ciąży, 33 tydzien ciazy jak wyglada dziecko, niski brzuch w ciąży 33tc, 33 tydzie ciy, 33 tc usg 4d, 33 tc poród, 33tc, dziecko w 33 tc, dziecko w 33 tygodniu ciąży

comment closed


Przeczytaj inne:
domowe sposoby na zatoki
Domowe sposoby w walce z zatokami

Niestety coraz więcej osób ma do czynienia z charakterystycznym uczuciem rozpychania w nosie, powiązanym niestety z silnym bólem. Na domiar...

Zamknij