Jak skutecznie zaplanować płeć nienarodzonego dziecka?

płeć dzieckaDecyzja o dziecku zapada różnie czasem mniej lub bardziej świadomie. Jeśli jednak świadomie decydujemy się na poczęcie pociechy modlimy się, aby było zdrowe. Każdy z przyszłych rodziców po cichu w głowie wije plan i marzenia, jaka będzie pleć dziecka. Czy będzie to chłopczyk? A może dziewczynka? Dla jednych pleć dziecka nie ma najmniejszego znaczenia, inni natomiast stosują metody, które mogą im pomoc we wcześniejszym określeniu płci dziecka.

XXI wiek to czas rozwoju medycyny i technik medycznych, które umożliwią nam w sposób racjonalny zaplanować pleć dziecka. Nie są to w prawdzie metody dające 100% pewności natomiast zbliżają nas do osiągnięcia założonego celu-, czyli określenia płci dziecka nienarodzonego. Wiedza w temacie określenia płci dziecka cały czas się rozwija i stwarza coraz większe możliwości.

Co jeść by wiedzieć, że?

Jeśli chcemy określić płeć dziecka nie bez znaczenia jest to, co jemy. Już na kilka miesięcy przed planowanym poczęciem ważne jest zwrócenie uwagi na to, co jemy, w jaki sposób się odżywiamy.

Jeśli plany płci dziecka ukierunkowujemy na dziewczynkę dieta powinna być nastawiona na produkty bogate w wapń i magnez, czyli cały nabiał i jego przetwory a także kasze gruboziarniste, ryby, fasola, migdały, warzywa oraz brokuły.

Jeśli w sferze naszych marzeń pozostaje chłopiec wówczas sód i potas powinny wieść prym na naszym stole. Składniki te znajdziemy bez trudu w cytrusach, bananach, pomidorach, pestkach słonecznika, mięcie, pietruszce lub wędlinach. Warto pamiętać, iż odpowiednia dieta nie jest kierowana wyłącznie do kobiety gdyż zwiększona ilość kofeiny zażywanej w granicach zdrowego rozsądku, wzmacnia szybkość plemników niosących męski chromosom.

Kalendarz płci dziecka

Kalendarz płci dziecka to dzienniczek, w którym dokładnie będziesz zapisywać czas owulacji. Jest to o tyle istotne, iż w dużej mierze określenie płci dziecka zależy od momentu, w jakim zostanie ono poczęte.

Skuteczność tej metody nie jest w prawdzie stu procentowa, ale charakteryzuje się dość wysokim wskaźnikiem skuteczności. Według badan w przypadku płci męskiej jest to około 90 %, a żeńskiej około 60%.

Metoda ta jest o tyle skuteczna, iż plemniki, które za cel maja komórkę jajowa działają na dwa rodzaje. Pierwsze niosą chromosom męski a drugie damski. Męskie są niezwykle szybkie natomiast, iż żywotność jest bardzo krótka. Damskie są wolniejsze, ale są wytrwalsze. Dlatego decydując się na pleć piękna należy współżyć optymalnie 40h przed jajeczkowaniem wówczas plemniki damskie będą miały większą szanse na dotarcie do komórki jajowej. Jeśli jednak pleć dziecka ma być męska wówczas ze współżyciem poczekaj do szczytu owulacji, w tym czasie plemniki męskie maja przewagę.

Kalendarz chiński

Według chińczyków skuteczność tej metody sprawdza się w 99% przypadków. Polega ona na powiązaniu płci dziecka z wiekiem matki a także konkretnym miesiącem, w którym jest ono poczęte. Jeśli rodzice pragną chłopca wówczas poczęcie powinno nastąpić w miesiącu na literkę M., Jeśli płeć dziecka ma być żeńska należy wybrać miesiąc z literka K.

Co ciekawe metoda ta została także potwierdzona w Stanach Zjednoczonych ze średnim wskaźnikiem wynoszącym około 85% skuteczności w określeniu płci dziecka.

Super jakość a planowanie płci dziecka

Specjaliści radzą przyszłym ojcom, aby nie przywdziewali się zbyt obcisłej bielizny. Powoduje ona przegrzewanie się jader, co niekorzystnie wpływa, na jakość plemników.

Przed planowanym poczęciem zaleca się kilkudniowa wstrzemięźliwość seksualna, po to, aby zwiększyć zasób plemników, są one wówczas silniejsze bardziej trwale.

Selekcja naturalna płci dziecka

Metoda cykliczna polega na założeniu, iż komórka jajowa może być naładowana dodatnio lub ujemnie, tak samo jak plemniki. Ze względu na zmianę cykliczna komórki jajowej raz przyciąga ona plemniki dodatnie a ujemne odpycha.

Aby trafnie określić pleć dziecka kobieta powinna prowadzić kalendarz cyklów polaryzacji. Powinien on zawierać takie dane jak grupa krwi, wiek, data ostatniej miesiączki oraz przebieg cykli.

Metoda ta według jej autora sprawdza się w około 99%.

Zobacz czego szukali internauci:

jak zaplanowa pe dziecka, pe dziecka

comment closed


Przeczytaj inne:
5 tydzień ciąży
5 tydzień ciąży, 5 TC

Piąty tydzień to czas galopujących zmian. Zaczynają się dziać prawdziwe cuda natury, jedyne i najpiękniejsze na świecie. W organizmie kobiety...

Zamknij