2 tydzień ciąży, 2 TC

2 tydzień ciążyCo się dzieje w tym czasie w organizmie kobiety? Przecież to nawet nie ciąża, w drugim tygodniu dochodzi do zapłodnienia. Lekarze jednak ten okres liczą, jako drugi tydzień ciąży. Jest to czas, kiedy od ostatniej miesiączki minął około tydzień do półtora. Organizm kobiety przygotowuje się do jajeczkowania. W jajnikach usilnie dojrzewają komórki jajowe a macica pokrywa się bardzo silnie ukrwioną warstwą błony śluzowej. Zdarza się tak, iż w tym czasie może nie dojść do zapłodnienia. Przyczyny mogą być różne. Jeśli jednak staranie o potomstwo nie przynosi efektu przez około jeden rok, dobrze jest udać się do lekarza o poradę. Być może będzie konieczne wykonanie dodatkowych badań lub zastosowanie leków wspomagających np. pracę jajników. Jeśli w tym czasie niedojdzie do zapłodnienia, nastąpi złuszczenie się tkanki wraz z niezapłodnionym jajeczkiem. Następnie zostanie ono usunięte z organizmu kobiety w trakcie najbliższej miesiączki wraz z pojawieniem się krwawienia. Co jednak, jeśli dojdzie do zapłodnienia? Jeśli komórka jajowa zostanie zapłodniona to z punktu widzenia terminologii medycznej nadal nie jesteś jeszcze w ciąży. Dopiero po upływie około jednego tygodnia, zarodek, czyli połączony plemnik z komórką jajową dotrą do jamy macicy i tam umieszczą się na dobre.

Co dzieje się z ciałem kobiety?

Czas owulacji to dla wielu kobiet okres, w którym wzrasta samoocena, poprawie ulegają skóra oraz paznokcie a także włosy. Wrasta samo koncentracja oraz w łatwiejszy sposób kobieta przyswaja wiedzę. Zwiększa się także ochota na seks. Dlaczego tak się dzieje? Otóż w ciele kobiety wzrasta poziom estrogenów, najniższy jest w trakcie miesiączki i stopniowo wzrasta i dzięki temu odbudowuje się błona śluzowa macicy.

Działanie takie przygotowuje warunki do ciąży. Estrogen jest odpowiedzialny za wytwarzanie hormonu luteinizującego, który jest współodpowiedzialny za cykl owulacyjny oraz tworzenie się ciałka żółtego.

Niekiedy kobiety skarżą się, że nie wiedzą, kiedy następuje owulacja w ich organizmie. Do najważniejszych jej oznak można zaliczyć: zwiększone nawilżenie pochwy oraz rozciągliwy i przezroczysty śluz.

Dla par, które świadomie podejmują decyzje o dziecku ważne jest, aby kobieta prawidłowo i dokładnie poznała własny organizm. Poznanie mechanizmów jego działania i funkcjonowania umożliwi i ułatwi rozpoznawanie oznak zbliżającej się owulacji czy też pierwszych objawów ciąży. To bardzo istotne, aby kobieta świadomie wkraczała w świat dziecka gdyż to ona przez okres dziewięciu miesięcy będzie jednym ciałem ze swoją pociechą. Dziecko będzie czuło i odżywiało się wraz z matką.

Dziewczynka czy chłopczyk?

Doprecyzowanie czasu owulacji stwarza szanse na podjęciu decyzji o płci dziecka. Jest to bardzo istotne dla wielu par, niemniej jednak nie jest to metoda dająca 100% pewności. Jeśli pragniecie z partnerem dziewczynki warto staranie o nią rozpocząć tuż przed owulacją. Wówczas plemniki z chromosomem X potrafią dłużej przeżyć w drogach rodnych i dzięki temu zwiększa się szansa na przetrwanie ich do jajeczkowania. Adekwatnie stosunek w trakcie owulacji zwiększa szansę na poczęcie chłopca.

Zobacz czego szukali internauci:

drugi tydzien ciazy, 2 tc, 2 tydzień ciąży

comment closed


Przeczytaj inne:
cukrzyca u niemowląt
Cukrzyca u niemowląt czy jest powód do obaw?

Niestety, ale prognozy i badania potwierdzają, iż coraz większy odsetek dzieci choruję na tą bardzo cichą i podstępną chorobę. Niestety...

Zamknij