Zielona herbata w ciąży

Zielona herbata w ciążyWiększość ludzi nie tylko kobiet nie wyobraża sobie dnia bez kawy. Jest ona jak narkotyk, uzależnia i pozornie uspakaja. Niestety wiele kobiet w ciąży nie potrafi odmówić sobie tej niewielkiej przyjemności, a to bardzo źle. Rozsądna przyszła mama powinna świadomie odstawić kawę ze swojej diety i wybrać bardziej racjonalny zamiennik w postaci np. zielonej herbaty. W okresie ciąży kobieta powinna w szczególności zwracać uwagę na produkty, które przyjmuje.

Zielona herbata jest znacznie łagodniejsza w działaniu od kawy. Istnieje wiele plusów, które przemawiają na jej korzyść. Do jednych z nich można zaliczyć między innymi to, że nie zawiera ona kofeiny, a to ona jest w szczególny sposób groźna dla nienarodzonego dziecka. Zielona herbata ma działanie pobudzające a więc podobne do kawy, natomiast w zdrowy sposób ożywia umysł, a także poprawia koncentracje oraz łagodnie mdłości. Istnieje wiele plusów, które przemawiają na korzyść picia zielonej herbaty nie tylko w okresie ciąży jest ona zalecana, jako podstawowy element codziennej diety.

Ciąża to okres, w którym organizm kobiety bardzo gwałtownie reaguje na zmiany, jakie w nim zachodzą. W jednej chwili chce ci się spać za parę minut tryskasz energią. Jeśli odczuwasz znaczące zmęczenie i masz taką możliwość to najlepiej położyć się o odpocząć. Jeśli jednak jesteś w pracy, a wszyscy w koło kuszą twoje nozdrza zaparzoną kawą dobrze jest mieć pod ręką zieloną herbatę, która z pewnością postawi cię na nogi. Kawa jest stanowczo zabroniona przez lekarzy ze względu na zawartość kofeiny i jej negatywnego wpływu na rozwijające się dziecko. Środek ten pozostaje aktywny w organizmie przez około 4 godziny i pobudza on nie tylko organizm kobiety, ale także dziecka, którego niedojrzała wątroba nie potrafi jeszcze sobie z nią poradzić.

Czy zielona herbata w ciąży pobudza?

Udowodnione naukowo jest w okresie ciąży niezdrową kawę można zastąpić bez problemu zieloną herbatą. Jest to wspaniały zamiennik kawy, który pozwoli ci się odprężyć i pozbyć się ciążącego zmęczenia. Zielona herbata działa bardzo łagodnie na organizm kobiety i nie powoduje gwałtownych zmian, lecz ożywia umysł a także poprawia koncentrację. Dlaczego się tak dzieje? Otóż zawarta w nie teina działa o wiele wolniej niż kofeina w kawie natomiast efekt jest znacznie dłuższy. Zielona herbata działa także uspakajająco, ma działanie rozluźniające a jej działania wycisza skołatane nerwy kobiece. Działa to w bardzo prosty sposób. Pierwsze parzenie zielonej herbaty posiada duże właściwości pobudzające, ale jeśli te same listy zaparzymy ponownie wówczas napar zadziała na nas kojąco i uspokajająco. Oprócz ty zalet zielona herbata dla kobiet w ciąży jest cennym źródłem mikroelementów.

Jej niewątpliwą zaletą jest to, iż nie podrażnia ona żołądka, zawiera w sobie cynk, fluor oraz żelazo. Ze względu jednak na jej działanie pobudzające kobietom w ciąży zaleca się picie nie więcej niż 1-2 szklanek zielonej herbaty dziennie. Zalecenie to wynika także z tego, iż medycyna udowodniła, iż picie w okresie ciąży dużej ilości zielonej herbaty powoduje słabsze wchłanianie się kwasu foliowego do organizmu kobiety, który poprzez swoje działanie wspomaga prawidłowy rozwój układu nerwowego szczególnie w pierwszym trymestrze ciąży. Z zieloną herbatą tak jak ze wszystkim w ciąży należy zachować umiar i zdrowy rozsądek. Organizm człowieka składa się w 70% z wody, dlatego ważne jest, aby go odpowiednio nawadniać odpowiednio zdrowymi i pożywnymi napojami.

Co pić dla smaku zamiast kawy?

Jeśli byłaś miłośniczka kawy najlepiej zamień ja na zieloną herbatę lub ewentualnie rooibos. Jest to napar z liści czerwono krzewu, który nie zawiera kofeiny oraz teiny. W swoim działaniu łagodzi on dolegliwości ciężarnej kobiety takie jak; mdłości, a dodatkowo stanowi źródło żelaza. Rooibos w ciąży można pić bez żadnych ograniczeń, lekarze zalecają go także na czas karmienia piersią, gdyż w swoim działaniu stymuluje on wytwarzanie pokarmu.

Innym zamiennikiem kawy w odróżnieniu od zielonej herbaty jest kawa zbożowa, która produkowana jest z palonych ziaren zbóż.

Zobacz czego szukali internauci:

kawa w ciy

comment closed


Przeczytaj inne:
37 tydzień ciąży
37 tydzień ciąży, 37 TC

Dzieciątko waży już około 3 kg i ciągle mu ich przybywa, mierzy średnio około 47 centymetrów. To właśnie po zakończeniu...

Zamknij